Lokasyonlar

Maslak - Merkez Ofis

Maslak - Merkez Ofis
Nestlé Türkiye Merkez Ofisi Maslak Atatürk Oto Sanayi girişindeki Nurol Plaza’da bulunmaktadır. Türkiye’de 101. Yılını tamamlamış bu köklü firmanın merkez ofisinde birçok birimden ve fonksiyondan çalışanlar görev yapmaktadır. Merkez ofisimizde Kurumsal İletişim, İnsan Kaynakları, Finans ve Kontrol, Pazarlama Servisleri ve İletişim, Satış Yönetimi ve İş Birimleri (kahve, çikolata, yetişkin beslenmesi, healthcare nutrition, mövenpick, mutfak ürünleri) bulunur. Bu birimler birbirlerine tam destek vererek çalışırlar. Tüm Nestlé Türkiye lokasyonlarında olduğu gibi merkez ofiste de gün çok hızlı ve yoğun akar.

Tüm Nestlé Türkiye çalışanları nerede olduklarına bakmaksınız birbirleriyle yoğun etkileşim içinde çalışırlar. Çok farklı iş birimlerinin ortak noktası olan Nestlé Türkiye Maslak merkez ofisi gün içinde yurt içinden ve yurt dışından birçok Nestlé üyesini ağırlar.

Gebze - Dağıtım Merkezi

Gebze - Dağıtım Merkezi
Nestlé Gebze Operasyon Merkezi, Gebze sınırları icinde Güzeller Organize sanayi bolgesinde yer alan Nestlé Türkiye'nin üçüncü büyük çalışma lokasyonudur. Istanbul şehir merkezine 20 25 dakikalık mesafede, TEM otoyolu uzerindedir.

Operasyonel düşünce ve çalışma koşullarını sağlayarak, zamanında ve doğrudan çözüme ulaşma amacıyla Nestlé Türkiye bünyesinde çeşitli bölümlerden çok sayıda kişi çalışmaktadır. Dağıtım ekibinden müşteri hizmetlerine, ithalat ihracat bolumunden kalite guvenceye, satış operasyondan tuketici hizmetlerine kadar geniş yelpazade çalışanlarımız dinamik çalışma ortamında hep beraber çalışırlar.

Lojistik servis sağlayıcı firmamızla da aynı çatıyı paylaştığımız Operasyon merkezimizde çalışma saatlerimiz 07:45- 16:00 arasıdır. Servis sağlayıcı firmamız tarafından yürütülen dağıtım operasyonumuz ise 24 saat boyunca devam eder.

Karacabey Fabrikası

Karacabey Fabrikası
Fabrikamız, Karacabey'de faaliyet gösteriyor. Bir asırdır ülkemizde faaliyet gösteren Nestlé, üretim macerasına 1923 yılında Feriköy'de günlük 500 kg üretim kapasitesi ile başladı. Artan üretim hacmi ve artan yatırımlar 1990 yılında Nestlé'nin çikolata fabrikasını Karacabey'e taşıma kararını beraberinde getirdi. Fabrikamızda hayatımıza tat veren Nestle Çikolatalarını, tüm gün boyunca içimizi ısıtan Nescafe kahvelerini ve sofralarımızın geleneksel vazgeçilmezi olan Maggi çorbalarını üretmekteyiz.

Üretim, Bakım, Kalite, Lojistik, İnsan Kaynakları, Finans, Arge, Proje departmanlarımız tecrübeli yönetim, genç ve dinamik insan kaynakları yapısı ile müşterilerimize yüksek kaliteli ürünleri sunmayı hedeflemektedir.

Nestlé Karacabey fabrikası Karacabey bölgesinin en önemli üretim tesislerindendir. 700 kişiyi istihdam eden fabrikamız, bölge ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Profesyonel ve yüksek yetkinlikli çalışanlarımız hammaddenin bitmiş ürüne dönüşme macerasını büyük bir özen ve sorumlulukla yerine getirmektedir. Nestlé kültürel yapısı profesyonellikle, çalışma arkadaşlığını bilinci yoğurarak çalışanlarımıza keyifle ve huzurla çalışabilecekleri bir ortam sunmaktadır.
Antioksidanlar sigara, çevre kirliliği, UV ışınları ve vücuttaki metabolik olaylar sonucu açığa çıkan ve hücrelerimize zarar veren serbest radikallere karşı koruyucu etki gösterir. Bu nedenle diyette yeteri kadar antioksidan tüketmek önemlidir.
Kahve lif, mikro besin öğeleri, antioksidanlar ve canlandırıcı etkiye sahip kafein içerirken kalori içermez.
Kakao, antioksidan özelliği ve kakao yağındaki damar tıkanıklığını önleyici etkisiyle kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.
Günde 4 fincan Nescafe Classic ya da 6 fincan Nescafe Gold ile, hamileler için bile güvenli doz olan 300mg/gün kafein miktarını aşmazsınız. (beslenmedeki diğer kafein kaynakları tüketilmediği takdirde.önerilen doz:2g kahve/fincan)
Nestlé Black çikolatanın yüksek bir magnezyum ve lif kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Ürünün ağırlığının %10’u liflerden oluşmaktadır.
Günde 200-300mg kafein tüketimi metabolizba hızını %2-12 oranında arttırır. Yağ yakımını hızlandırarak, termojenik etkisiyle yağ depolarının boşaltılmasına yardımcı olur.
Tam tahıl tüketiminizi arttırmanız beden kitle indeksini ve uzun vadede kilo alım riskinizi azaltmaya yardımcı olur.
Günde 3 porsiyon tam tahıllı besinler tüketmek diyabet riskini %21-27, sindirim sistemi kanserleri riskini %21-43 azaltır.
DSÖ, günlük beslenmede şekerden gelen enerjinin, toplam enerjinin %10’unu geçmemesini önerir. 1 Porsiyon Sade Nesfit’teki şekerden gelen enerji, toplam günlük enerjinin %2’si kadardır.
Tam tahıl tüketimi kolesterol seviyenizi düzenlemeye ve Türkiye’deki bir numaralı ölüm nedeni olan koroner kalp hastalığı riskini %27-37 azaltmaya yardımcı olur.
Sık kahvaltılık gevrek tüketen insanların ideal kilolarını korumaya her yaşta ve iki cinsiyette de daha yatkın oldukları kanıtlanmıştır.
Çikolata, stresle mücadelenin baş aktörlerinden olan potasyum ve kaslar ve adet öncesi dönemdeki semptomları gidermek için önemli olan magnezyum, güçlü kemiklerin oluşmasında büyük etkisi olan kalsiyum, çinko, demir ve daha birçok faydalı vitamin,mineral ve antioksidan özelliği olan aktif madde içerir.
Nesquik ürünleri 4-8 yaş çocukların beslenme kriterlerine göre geliştirilir, yapay renklendirici ve koruyucu katkı maddesi içermez.
Sıcak ve soğuk içime uygun, sütü içinde Nesquik 3ü1 Arada kalsiyum, magnezyum, C vitamini, niasin, vitamin E, B5, B6, B1 ve folik asit için de iyi bir kaynaktır.
Nesquik Aromalı sütler yarım yağlı süt ile günlük kalsiyum ihtiyacının %27’sini karşılarken, yapay renklendirici ve koruyucu içermez.
Nesquik Pudding içeriğindeki kalsiyum ve şekeri azaltılmış formülü ile tatlı keyfine sağlık katar.
Nesquik çikolatalar zengin kalsiyum içeriği ve azaltılmış şeker oranlarıyla tam çocuklara göre!
Nestea Toz tüm aileniz için sağlıklı bir seçenektir. 1 bardak Nestea, gazlı içeceklere göre %86 daha az şeker içerir, üstelik her bardak yüksek bir C vitamini kaynağıdır.
Nefis Nestlé Sıcak Çikolata’nın beğenilen lezzetinin yanında, suyla hazırlanabilen formülü sayesinde en düşük kalorili sıcak çikolata alternatifi olduğunu biliyor muydunuz?
DSÖ, günde 5g tuz tüketimi önerirken, Türkiye’de ortalama tuz tüketimimizn 18g olduğunu biliyor muydunuz?
Maggi ürünleri doğal yollarla kurutulmuş malzemelerin harmanından oluşur, koruyucu katkı ve trans yağ içermez.
Maggi ürünleri iyotlu tuz kullanılarak üretilir. İyot bebeklerde zeka gelişimi, yetişkinlerde ise tiroid fonksiyonlarının düzgün çalışması için elzem bir mineraldir.
Susama hissi oluştuğunda vücudumuzdaki suyun en az %1’ini kaybetmişiz demektir. Bu da konsantrasyon bozukluğu ve baş ağrısına neden olabilir. Susamayı beklemeden su için!
Maggi Pişirme Torbası ile hazırladığınız 1 porsiyon(150g) nefis fırında tavuk, tavuk soteye göre %63 daha az yağ içerir.
Nestlé Çocuk devam sütü 1-3 yaş arası çocukların özel beslenme ihtiyaçlarına göre geliştirilmiştir. İçerisindeki protein örüntüsü anne sütüne uygun şekilde düzenlenmiş, sağlıklı büyüme ve gelişim için vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir. Koruyucu katkı maddesi, aroma ve şeker ilave edilmemiştir.
Beynimizin %85’i, kasların %73’ü ve kalbimizin %79’u sudan oluşur. Günde ortalama 8 bardak su ile hidrasyon sağlamak hayati fonksiyonlar için şarttır.
Kahvenizi 7 kez Coffee-Mate ile içtikten sonra verdiği keyiften ve muhteşem kahve deneyiminden dolayı vazgeçemeyeceğinizi biliyor muydunuz? Haydi bugün denemeye başlayın!
Coffee-Mate, daha yumuşak bir kahve keyfi için kahvenizin en iyi partneridir. Kahvenizin kokusunu, aromasını ve sıcaklığını etkilemez ve trans yağ içermez.
Eğer rejimdeyseniz size en uygun tatlılardan birinin Müvenpick Armut Sorbet olduğunu unutmayın. %43 armut içeriği ve %0,1 yağ oranıyla rejiminizi tatlandırın.
Nestlé Nutrition ürünleri koruyucu tıp ve pek çok kronik hastalıkta size beslenme çözümleri sunar.
Türkiye’de çocuklar oldukça az miktarda süt tüketmektedir. 3-12 yaş arası çocukların günde 2-3 bardak süt içmesi gerekirken haftada ortalama bu miktarda tüketim görülmektedir. Çikolata tadıyla Nesquik, günlük kalsyium ihtiyaçlarını karşılamaları için çocukların yeterince süt içmesine yardımcı olur.
NQ eğitimi, şu ana kadar gıda sanayiinde yürütülen en kapsamlı beslenme eğitim programıdır. NQ beslenme zeka puanını temsil eder. Nestlé Türkiye’de 800’ü aşkın çalışan ve işortağı NQ eğitimini tamamlamıştır. “Beslenme Nestlé’de herkesin işidir!”
Şeker, tuz, yağ, doymuş yağ, trans yağ ve toplam enerji kontrollü tüketilmediğinde kronik hastalıklara yol açabilir. Nestlé ürünlerinde toplum sağlığının hassas olduğu ve limitli tüketimi önerilen bu besin öğeleri yeni teknolojilerin kullanımı ile lezzetten ödün vermeden sürekli iyileştirlmektedir.
Kahve, tüketim sıklığı da gözönüne alındığında günlük beslenmemizde bulunan 100 aşkın besin arasında en önemli antioksidan kaynağıdır.
Temel enerji kaynaklarımızdan en önemlisi sayılan tahılları Nestlé yepyeni bir sıcak içecekle fincanınıza taşıyor. Yerel damak tadımıza göre tahılları enfes aromalar, krema ve şeker ile buluşturan Nestlé Keyf-i Tahıl tüm ailenizin günün her saati keyifle içeceği bir alternatif. İçerisinde kafein ve koruyucu katkı maddeleri bulunmadığı için her yaşın kullanımına uygun bir seçenek.
Beyin günlük enerji ihtiyacımızın ortalama ¼’ünü kullanır. Kahvaltı eden çocukların karmaşık problemleri daha kolay çözdükleri, daha neşeli oldukları, daha seyrek hastalandıkları ve okula devam oranlarının yüksek olduğu görülmektedir.Nesquik Kahvaltılık Gevrek keyifli kahvaltılar için besleyici ve lezzetli bir seçenektir.
Eğer diyet yapıyorsanız, enerji ihtiyacınızı karşılamak ve endorfin salgılayarak kendinizi daha iyi hissetmek için her gün iki parça kaliteli bitter çikolata tüketebilirsiniz. Çikolata seçerken ayrıca içine trans veya nebati yağlar eklenmemiş, saf kakao yağıyla üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.
Çikolata diğer tatlılarla karşılaştırıldığında diş sağlığı üzerine daha olumlu etki gösterir; çünkü sütlü çikolata yüksek miktarda protein, kalsiyum ve fosfat içerir. Bu maddeler de diş minesini korur.
UHT yani uzun ömürlü sütler katkı maddesi eklenmeden geçirdikleri ısıl işlemler sonucunda açılmadığı takdirde oda sıcaklığında son kullanma tarihine kadar bozulmadan kalabiliyor. Ancak açıldıktan sonra buzdolabında 2 günden fazla saklanmaması gerekiyor. Aromalı sütler için de UHT teknolojisi uygulanıyor ve böylece hiçbir koruyucu katkı maddesi eklenmeden kapalı ambalajda uzun süre saklanabiliyor.
Fiziksel performansı arttırmak, egzersiz sonrası kas hasarını engellemek için az yağlı kakaolu sütün faydası olabileceği James Madison Üniversitesi’nin yaptığı bir çalışma sonucunda açıklandı. Bu çalışma sonucuna göre yoğun bir egzersizden sonraki yarım saat içerisinde içilen bir kutu kakaolu süt kasların eski gücünü kazanmasına yardımcı oluyor.
Kalsiyumun kemiklerde 30 yaşına kadar depolanabildiğini, bu yaştan sonra aldığımız kalsiyumun günlük kayıplarımızı karşılamaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?
Nestlé ürünleri 60/40+ adı verilen, ürünlerin hem besin değeri hem de lezzet açısından uygunluğunu ölçen ve çıkan sonuçları ürün geliştirme, iyileştirme ve iletişim planlarına dönüştüren bir sisteme tabi tutulmaktadır. Nestlé böylece tüm toplumun damak tadına uygun, hem lezzetli, hem de sağlıklı ürünler sunmayı hedefler.
Kahve egzersizden önce içilirse hem içeriğindeki kafein ile fiziksel performansınızı arttırmaya, hem de antioksidanlar ile hücrelerinizi egzersiz sırasında artan serbest radikallerden korumaya yardımcı olur.
Nestlé tüm ürünlerinin arka yüzünde tüketicileri bilgilendirmeyi amaçlayan Nutritional Compasstm adlı bir etiketleme sistemi kullanmaktadır. Ürünlerle ilgili daha fazla bilgi almak için incelemenizi öneririz.
Beslenmenizde aldığınız kalsiyumun kemik yapısına katılması için tempolu yürüyüş, koşu ve zıplama gibi darbeli aktivitelere ihtiyaç olduğunu biliyor muydunuz?
Metabolizmayı hızlandırmanın kanıtlanmış iki yolu sık beslenmek ve kas kütlesini arttırmaktır.
Bağışıklık sisteminin en güçlü kalesinin bağırsaklar olduğunu biliyor muydunuz? Bağırsaktaki yararlı bakterilerin yaşamını destekleyen prebiyortik lif içeren ürünlerimiz Nesquik Pudding ve Nescafe Lif-Aktif’tir.
Nestlé ürünlerinde varsa ürünün içerdiği tüm alerjenler etiketin “İçindekiler” bölümünde belirtilmektedir. Böyle bir kaygınız ya da diyette kısıtlamanız olması durumunda lütfen etiketi inceleyin.
Trans yağ asitleri iyi huylu kolesterolü düşürürken, kötü huylu kolesterolün artmasına neden olarak kalp sağlığı üzerine çift taraflı negatif etki gösterir. Nestlé ürünlerinin üretiminde “Trans Yağ Politikası” uygulanmaktadır.
Tam tahıllar, tahılın kepek, öz ve endosperm kısmını içerir. Faydası liften daha öte olan tam tahılların içerisinde nişasta ve proteinin yanı sıra vitaminler, mineraller ve antioksidan özellik gösteren bileşikler bulunur.1 porsiyon tam tahıllı Kahvaltılık Gevrekler, 1 porsiyon tam tahıla eşittir.
gri{creative}agency